Prof.Dr. Mustafa Benekli

Randevu, Teşhis ve Tedavi için İletişime Geçiniz.

Prof.Dr. Mustafa Benekli

Biyografi

Prof. Dr. Mustafa Benekli Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda İç Hastalıkları ihtisasına başladı. 1997’de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. Uzmanlık sonrası 1999’da Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve 1999-2001 yılları arasında Roswell Park Cancer Institute, Buffalo, New York’ta Klinik Tıbbi Onkoloji yan dal ihtisası yaptı. 2001 yılında Tıbbi Onkoloji Uzmanı oldu. Gerekli sınavların tamamını başarıyla geçerek Amerikan Onkoloji Board Sertifikası aldı, ABD'de tıbbi onkoloji uzmanı olarak çalışma hakkını elde etti. 2001-2002 yılları arasında Kök Hücre ve Kemik İliği Transplantasyonu üst ihtisasını da aynı hastanede yaptıktan sonra çalışmalarına 2003 yılına kadar ABD’de devam etti.

Aralık 2003 tarihinde Türkiye'ye dönerek Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Nisan 2004’te doçent oldu. 2009 yılında profesörlük kadrosuna atandı. Ağustos 2012-2013 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği yaptı. 2014-2016 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan vekilliği görevlerinde bulundu. 2012-2016 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı

Kasım 2016'dan itibaren özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Akademik Hayatı

Prof. Dr. Benekli, 2008-2015 yılları arasında Ulusal Kanser Danışma Kurulu (UKDK) üyesi olarak görev yapmıştır. İç hastalıkları uzmanlık tezi ve tıbbi onkoloji uzmanlık tezi olarak 7 uzman hekime tez danışmanlığı yapmıştır. Çeşitli uluslararası ve ulusal dernek ve kuruluş üyeliklerinin yanısıra çok sayıda dergide hakemlik yapmaktadır. Uluslararası indeksler tarafından taranan bilimsel dergilerde yayınlanan 250'ye yakın makalesine yaklaşık 2500 atıf yapılmıştır.

Ödülleri ve Başarıları

  • Hacettepe Üniversitesi Geliştirme Vakfı En İyi Klinik Araştırma Ödülü
  • Cancer and Leukemia Group B (CALGB) Klinik Araştırma Ödülü
  • American Society of Clinical Oncology (ASCO) Merit Ödülü
  • Roswell Park Cancer Institute Temel Bilimler En İyi Araştırma Ödülü
  • Mayo Clinic Fellow Ödülü
  • Roche Onkoloji Ödülü
  • Güven Hastanesi Dr. Aysun Küçükel Genç Araştırmacı Tıp Ödülü
  • Güven Hastanesi En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü
  • T.C. Sağlık Bakanlığı Tütüne Karşı Mücadele Ödülü
Doktoru Şimdi Ara!

Copyright @2020 Her Hakkı Saklıdır. Site içerisindeki görseller ve dökümanlar kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Reklamfoni

Dakika Reklam